piątek, 29 lipca 2011

Rodzina na Swoim i posiadanie mieszkania.


Istnieje wiele różnego rodzaju zasad i przepisów, które rządzą programem dopłat do odsetek kredytów mieszkaniowych zaciąganych przez kredytobiorców w ramach Rodzina na Swoim. Mogą one dotyczyć zarówno osób, które mogą starać się o kredyt, ale również nieruchomości, jakie można nabywać za pośrednictwem zobowiązań, jakimi są preferencyjne kredyty mieszkaniowe. Jednym z takich warunków jest brak możliwości posiadani przez potencjalnego beneficjenta programu własnych nieruchomości mieszkalnych. Co to w praktyce oznacza?

Osoba ubiegająca się o kredyt w ramach programu rządowego Rodzina na swoim nie może posiadać prawa własności lub współwłasności do jakiejkolwiek nieruchomości mieszkalnej. W przypadku, gdy klient starający się o kredyt z dopłatami posiada umowę najmu mieszkania lub też ma spółdzielcze lokatorskie prawo do mieszkania może zawrzeć umowę o kredytową, ale tylko i wyłącznie pod pewnymi warunkami.

Jeśli takowa osoba wynajmuje mieszkanie musi zobowiązać się do odstąpienia od umowy najmu i wyprowadzenia się z wynajmowanego mieszkania. Jeżeli natomiast jest właścicielem spółdzielczego lokatorskiego prawa do mieszkania musi zobowiązać się do wypowiedzenia członkostwa w spółdzielni mieszkaniowej. Bez spełnienia takowych warunków nie ma mowy o tym by taki konsument mógł przystąpić do programu Rodzina na Swoim i cieszyć się z własnego mieszkania zakupionego za pieniądze pochodzące z kredytu preferencyjnego. Tego typu ograniczenia zostały wprowadzone również po to by dostęp do mieszkań i domów zapewnić tym osobom, które tego najbardziej potrzebują.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz