piątek, 29 lipca 2011

Umowa kredytowa Rodzina na Swoim.


Jeżeli ktoś chce zaciągnąć jakikolwiek kredyt musi być przygotowany na to, że będzie również zmuszony podpisać odpowiednią umowę kredytową. Nie inaczej jest, jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne Rodzina na Swoim. Tutaj również należy podpisać odpowiednią umowę kredytową. Jak to zazwyczaj przy kredytach mieszkaniowych bywa takowe umowy są związane z gruntowną analizą zdolności kredytowej danego klienta.

Pod uwagę są brane jego zarobki, posiadane zabezpieczenia, to czy ma dzieci i tym podobne. Ważne z punktu widzenia banku jest również to czy dana osoba w przeszłości dobrze wywiązywała się ze swoich obowiązków związanych ze spłatą innych kredytów i tym podobnych zobowiązań. Dlatego też bardzo często banki sprawdzają historię kredytową swoich przyszłych klientów. W przypadku kredytów mieszkaniowych jest to wręcz niezbędne.

Program Rodzina na Swoim ma za zadanie wspierać osoby, które w przypadku zwykłych kredytów nie mogłyby liczyć na pozytywną decyzję banku. W celu realizacji takowych zamierzeń oprócz dopłaty do odsetek wprowadzono jeszcze jeden interesujący przepis. Jeżeli docelowy kredytobiorca mimo wsparcie w spłacie ma niewystarczającą zdolność kredytową to do umowy kredytowej mogą przystąpić również osoby trzecie. W takim wypadku zwiększa się zdolność kredytowa konsumenta.

Kto może to zrobić? Mogą to być zarówno wstępni jak zstępni kredytobiorcy. Pod tymi fachowymi nazwami ukrywają się rodzice, teściowie czy też dzieci potencjalnych kredytobiorców. W ten sposób kredyt Rodzina na Swoim może pomóc szerszej grupie osób zainteresowanych posiadaniem własnego domu czy też mieszkania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz